herec/web coder/lektor herectví

Herec Tvorba webových stránek Kurzy herectví e-Myslánka Curriculum Vitae

Nový web - Poppies.cz!

Tvorba WWW stránek | 2019

Nová veganská restaurace v Kladně využila mých služeb.

Nový herecký workshop v MDK

Herecké kurzy | 2019

V Městském divadle Kladno pracujeme na nové koncepci pravidelných hereckých kurzů pro dospělé. Již tento červen proběhne první kurz s názvem - Na divadelních prknech VOL. I. Všechny zájemce srdečně zvu! Přihlášku a více informací naleznete ZDE!

Tomvhron.cz v novém kabátě!

Tvorba WWW stránek | květen 2019

A je to tady. Po delší době příchází nová aktualizace mého webu. Jednou z hlavních novinek bude sekce E-myslánka, kterou připravuji. Naleznete v ní například cestopisy z našich cest po světě (z Bali a Skotska). Již brzy.

Týdenní workshop na ZŠ Montessori

Herecké kurzy | květen 2019

Devátá třída opouští školu a má si připravit vystoupení na akci školy. Vedení Montessori mě oslovilo, abych jim pomohl. Divadelní kurz pro neherce!? I to je možné.

Nový web - PredplatneMDK.cz!

Tvorba WWW stránek | 2019

Nové stránky pro Městské divadlo Kladno. Jak již je z domény patrné, jedná se o stránky k předplatnému pro novou sezónu.

Modrý pavilón v MDK!

Hraji | duben 2019

Sezona 18/19 pro mě skončila poslední rolí - Janka v dramatu Jiřího Hubače Modrý pavilón. Po dlouhé době se opět na jevišti potkávám se svou milovanou manželkou.

Dětství

Narodil jsem se v srdci Vysočiny - v Jihlavě jako nejmladší ze čtyř synů knihovnice. Na zdejším gymnáziu jsem poprvé pořádně přičichl k divadlu. Nejprve v gymnaziálním souboru Spoušť a později v divadelním souboru NUM, který jsem s přáteli založil.

Studium

Mé kroky nejprve směřovaly na pedagogickou fakultu UK, kde jsem studoval učitelství pro druhý stupeň ZŠ a střední školu v oboru biologie a dějepis. Později ale touha přece jen přemohla rozum a zkusil jsem přijímací zkoušky na DAMU. Možná za to může i můj kamarád, herec z Horáckého divadla Jihlava - Zdeněk Stejskal, který mi poodhalil velikost divadelního světa.

A tak jsem v roce 2012 byl přijat do studia v oboru herectví alternativního a loutkového herectví pod vedením Tomáše Měcháčka a poznal pár příjemných lidí. Během studia jsem měl možnost zúčastnit se několika mezinárodních divadelních festivalů. Jednou z nejhezčích, největších a bohužel i nejkratších zkušeností bylo působení v herecko-pěveckém triu Box of Nothing s Františkem Hniličkou a Danem Kranichem.

Kurzy NAPLNO

Závěr svého studia spolu s magisterskou prací jsem věnoval organizováním uměleckých kurzů pro děti a mládež a spolu se Zdeňkem Stejskalem založil Kurzy NAPLNO. Pořádám herecké kurzy pro děti, mládež i dospělé formou skupinových worksopů nebo individuálních hodin.

Angažmá v MDK

V roce 2016 jsem nastoupil do angažmá v Městském divadle Kladno, kde působím do dnes a kde jsem se seznámil se svou milovanou manželkou a kolegyní Barčou Hron Vovsíkovou, jež mi darovala „V“ do jména. Spolu s námi žije kocourek Baronek a ježek.

Něco navíc

S manželkou Barborkou aktuálně pracujeme na přípravě nové pohádkové knížky pro děti i dospělé s ekologickou tématikou, která se jmenuje Pytlík Kryplík.

Volný čas trávím samostudiem programování a tvorbou webových stránek a aplikací (HTML, CSS, JavaSctript, základy PHP), píši a toulám se s Barčou po venku.

V červenci roku 2018 jsem úspěšně absolvoval kurz Open Water Diver.