Tom V. Hron

herec║lektorHerectví║webCoder

#curriculumVitae

*22. 1. 1991 v Jihlavě, žiji v Kladně, manželka Barča Hron Vovsíková, kočka Činda a ježek

"Vše pro mě opravdu začalo až 1. září 2017, když jsme se brali."

Narodil jsem se v srdci Vysočiny - v Jihlavě jako nejmladší ze čtyř synů knihovnice. Na zdejším gymnáziu jsem poprvé pořádně přičichl k divadlu. Nejprve v gymnaziálním souboru Spoušť a později v divadelním souboru NUM, který jsem s přáteli založil. Mé kroky nejprve směřovaly na pedagogickou fakultu UK, kde jsem studoval učitelství pro druhý stupeň ZŠ a střední školu v oboru biologie a dějepis. Později ale touha přece jen přemohla rozum a zkusil jsem přijímací zkoušky na DAMU. Možná za to může i můj kamarád, herec z Horáckého divadla Jihlava - Zdeněk Stejskal, který mi poodhalil velikost divadelního světa.

A tak jsem v roce 2012 byl přijat do studia v oboru herectví alternativního a loutkového herectví pod vedením Tomáše Měcháčka a poznal pár příjemných lidí. Během studia jsem měl možnost zúčastnit se několika mezinárodních divadelních festivalů. Jednou z nejhezčích, největších a bohužel i nejkratších zkušeností bylo působení v herecko-pěveckém triu Box of Nothing s Františkem Hniličkou a Danem Kranichem.

Závěr svého studia spolu s magisterskou prací jsem věnoval organizováním uměleckých kurzů pro děti a mládež a spolu se Zdeňkem Stejskalem založil Kurzy NAPLNO. Pořádám herecké kurzy pro děti, mládež i dospělé formou skupinových worksopů nebo individuálních hodin.

V roce 2016 jsem nastoupil do angažmá v Městském divadle Kladno, kde působím do dnes a kde jsem se seznámil se svou milovanou manželkou a kolegyní Barčou Hron Vovsíkovou, jež mi darovala „V“ do jména. Spolu s námi žije kočka Činda a ježek.

S manželkou Barborkou provozujeme web čičipipi.cz, kterým pootevíráme okénko do našeho soukromého života. Aktuálně pracujeme na přípravě nové pohádkové knížky pro děti i dospělé s ekologickou tématikou, která se jmenuje Pytlík Kryplík.

Volný čas trávím samostudiem programování a tvorbou webových stránek a aplikací (HTML, CSS, JavaSctript, základy PHP), píši a toulám se s Barčou po venku.

V červenci roku 2018 jsem úspěšně absolvoval kurz Open Water Diver.

f

@