Tom V. Hron

herec║lektorHerectví║webCoder

#hereckéKurzy

Kladno a okolí, Praha

"Cesta, při které není nic špatně."

Hledáte herecký workshop pro skupinu dětí nebo dospělých? Hledáte dobrý teambuilding pro vás a vaše kolegy? Chcete zlepšit své rétorické schopnosti a veřejné vystupování? Nebo uvažujete, že zkusíte přijímací zkoušky na střední nebo vysokou hereckou školu? Rád vám pomohu s prvními hereckými krůčky a nabídnu své zkušenosti.

V roce 2016 jsem absolvoval pražskou DAMU v oboru herectví ALD pod vedením Tomáše Měcháčka. Své působení na vysoké herecké škole jsem zakončil diplomovou prací „DAMU pro nedamáky“, kde jsem se věnoval nabídce hereckých kurzů a jejich kvalitě pro budoucí zájemce o studium na podobné škole. V roce 2015 jsme spolu s kamarádem a hercem Zdeňkem Stejskalem založil Kurzy NAPLNO, které mají za cíl prohlubovat zájem a znalosti teenagerů v uměleckých oborech. Více na webu kurzů.

Učím již několik let a setkal jsem se s různými věkovými skupinami v rozmezí od osmi do šedesáti let. Pracoval jsem se zájemci o studium na herecké škole, s dětmi při volnočasové aktivitě nebo v rámci dramatického kroužku. Vedl jsem spoustu skupinových hereckých workshopů pro dospělé (ochotnické herce, firemní kolektivy, skupinky přátel). Jelikož mě tato práce baví, naplňuje a přináší i mé další sebepoznání, rozhodl jsem se otevřít soukromé skupinové a individuální herecké ateliéry.

 • #skupinovýHereckýAteliér >>

  Několika hodinový herecký ateliér je určený pro všechny skupiny, které se chtějí něco nového o herectví dozvědět, vyzkoušet si nová herecká cvičení, nebo si jen tak odpočinout a odreagovat se v rámci teambuildingu. Herecký workshop je vhodný i pro ochotnické soubory, které se chtějí dostat dále.

  V případě zájmu mě kontaktujte pomoci formuláře níže a spolu se dohodneme na konkrétnější zacílení workshopu, aby vám i vašim kolegům sedl na míru. Je možné se domluvit na jednorázovém workshopu nebo na workshopu na pokračování.

  Cena se odvíjí od délky workshopu, počtu účastníků.

 • #idividuálníHereckýAteliér >>

  Seznámíme se průběhem talentových přijímacích zkoušek na střední a vysoké herecké školy. Spolu se podíváme na základní přijímačkové disciplíny, jako je například monolog, zpěv, etuda s předmětem, nonverbální etuda, poezie, improvizace a pohybová část. Rozebereme texty a pokusíme se je pochopit. Naučím vás, jak s takovým textem pracovat, jak ho rozebrat a hlavně pochopit, abyste ho mohli interpretovat. Kurz je vhodný jak pro zájemce o studium na herecké škole, tak pro lidi, kteří se chtějí sami něco o herectví dozvědět, nebo si ho vyzkoušet. Hlavní je, nebát se chyby. Z chyb se člověk učí. Jelikož se člověk naučí i pozorováním a ponaučením z chyb druhých, ateliérů se mohu zúčastnit i dvojice. Co člověk, to jiná herecká osobnost. Dvakrát více zkušeností v rámci jedné lekce. A navíc to bude i levnější. Viz. ceník níže.

  „Jsem sám.“ cena 400,-/hodina (první seznamovací sezení samozřejmě zdarma)

  „Jsme dva.“ cena 600,-/hodina (300,-/hodinu na jednoho, první seznamovací sezení samozřejmě zdarma)

#napsali

Yvona Stolařová

účastnice hereckého kurzu

S Tomášem jsem absolvovala několik kurzů a musím říct, že jsem za to hodně ráda. Doteď si jeho rady pamatuji a vážím si ho jako herce, i jako člověka. Kurzů, nebo podobných hereckých akcí jsme absolvovala poměrně dost a ty s Tomem stále považuji za nejenom nejnaučnější, ale také za nejzábavnější s velice příjemnou atmosférou. Rozhodně doporučuji každému, kdo se herectvi chce jakkoliv věnovat, nebo se o to zatím jen zajímá. Jsem přesvědčena, že jste v dobrých rukou!

Michaela Bímová

herečka ochotnického divadla

Během každé zkoušky i představení čerpám ze zkušeností, které jsem získala za jedno dopoledne! Je až neuvěřitelné, jak se to na nás všech podepsalo. I přesto, že jsme na semináři strávili poměrně málo času, jsem měla pocit, že každý z nás měl prostor si to prožít. A to je ten největší přínos! Jen nesedět a neposlouchat přednášky, ale zkusit a zažít si to na vlastní kůži. Navíc se všechno dělo velice nenásilnou a ohromně příjemnou formou. Prostě skvělá zkušenost!

Pavla Vaňková

účastnice Kurzů NAPLNO

S Tomem jsem absolvovala hereckou výuku především v rámci kurzů NAPLNO. Jeho metodika je velmi zajímavá a hravá, vyzkoušeli jsme si mnoho situací a cvičení, kdy jsme si hráli s našemi emocemi, postojem těla či vyjadřováním myšlenek. Díky těmto lekcím mám jako filmařka lepší vhled do hereckého řemesla.

Lucie Zemková

herečka ochotnického divadla

Workshop byl pro mne naprosto ojedinělým a skvělým zážitek. Nejenže jsem se cítila jako dítě, které je převtěleno do houby a nasává kvanta informací, ale navíc mě to ohromně bavilo a ani jsem chvílemi nezaznamenala, že nás něco učíš. Myslím, že to co děláš je pro amatéry strašně přínosné a vlastně nejen pro ně, ale především pro diváky a jejich možnost vychutnat si zprostředkování inscenací ve větší kvalitě, ve větším reálu. Donutil jsi mne o divadelní roli přemýšlet jinak a byť mám momentálně stále pocit, že herectví je strašlivě složitá "chemická" sloučenina spousty prvků a nikdy neproniknu do jejích tajů natolik, abych byla sama se sebou spokojena, jsem nadmíru spokojena s tím, že mi bylo něco z herecké "laboratoře" odhaleno. Navíc ve mně workshop s Tebou probudil touhu dalšího vzdělávání a získávání informací. Myslím, že jsi skvělý herec a tvůj přenos tak krásného "řemesla" jako je herectví na lidi tímto nepolíbené, je oceněníhodné, obdivuhodné a já doufám, že v pokračování budeš pokračovat v co nejhojnější míře.

f

@